Rezervujte si svůj pobyt s předstihem nebo si ho prodlužte a čerpejte tak slevu na svoji dovolenou. 
Hledejte sazbu "First minute a Zůstaň déle, zaplať méně".

Zatopený lom v Horní Cerekvi

(16 km – 20 minut cesty)

Zatopený lom v Horní Cerekvi se nachází 15 km od Žirovnice, nad železniční tratí na jihovýchodním konci Horní Cerekve u silnice na Novou Ves a Telč. Je zde krásně čistá voda vhodná pro koupání po celé léto.

Až do roku 2002 zde byl zdroj pitné vody pro Horní Cerekev a okolí, a vstup do vody byl zakázán. Hloubka je kolem 13m.

Přístup k lomu je možný ze dvou stran. Ze severu před rozbočením silnice z Horní Cerekve do Telče a Batelova se nachází parkoviště, kde se občas platí parkovné. K vodní hladině se odsud dostanete po schodech. Druhá cesta je z jihu, ale ta je jen pro pěší a cyklisty. Sem se můžete dostat od silnice do Telče nebo od nádraží v Horní Cerekvi. Na jižní straně se také nachází asi nejhezčí vstup do vody.

 

Kolem lomu se můžete vydat na zajímavou procházku. Cestička je s větší námahou schůdná i pro sportovní kočárek (ověřeno), ale chce to silného jedince. Kromě zajímavých přírodních partií – březových a borovicových hájků, můžete sledovat v poměrně čisté vodě ryby, a to i opravdu kapitální kusy, nebo budete mít štěstí a uvidíte i potápěče v akci. Ve zdejších hlubinách bývalého lomu našli ideální místo pro trénink a mají zde i svoji základnu.